חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

סגן-השר נהרי להורים-השכולים:" אהוביכם שייכים לשרשרת מופלאה של קדושים!"


סגן-השר משולם נהרי הגיע לחלקה-הצבאית של בית-העלמין בזכרון-יעקב לייצג את ממשלת-ישראל בטקס יום-הזכרון לחללי מערכות ישראל.

בדברים שנשא סגן-השר, אמר בין היתר:" תחושת היתמות משותפת לכולנו כי זכינו לגדל בנים ובנות מסולעים בפז, שהגנו בגופם לא רק על המדינה, אלא גם על הערכים המקודשים לנו ביותר והם עמוד היסוד של מדינתנו. החללים הצטרפו לשרשרת קדושים מופלאה מכל הדורות".

עוד הוסיף סגן-השר נהרי וציטט מדברי הנביאים ישעיהו וצפניה והטעים כי " הערב כאשר נציין את יום-העצמאות, ידעו הכל כי במות אהוביכם, היקנו לנו כל זאת. אין מילים לכאב שלכם וגם בעת הזאת, כשמתרגשים עלינו להשמידנו, נשמיע בקול גדול כי לא יוכלו לנו!".

טקס-הזיכרון הצבאי, שריכז סביב החלקה-הצבאית של בית-העלמין, מאות מתושבי זכרון-יעקב, נפתח בצפירה בת שתי דקות, כפי אשר נשמעה במדינה כולה ולאחריה, הדליקה שלום רוזה, את משואת-הזיכרון.

המנחה, רס"ן יאיר סלע, הקריא את קטע ה"יזכור" ולאחריו נשא רס"ן גיל גלעד, תפילה לעילוי נשמות הנופלים וגבריאל לוי אמר את ה'קדיש'.

תפילת 'א-ל מלא רחמים' הושמעה מפי החזן-הצבאי אורי בקרנוט ולאחר-מכן, נשא סגן-השר משולם נהרי, את דבריו.

הנחת הזרים החלה אף היא על-ידי סגן-השר נהרי, אשר הניח את הזר בשם מדינת-ישראל ולאחריו הניח יעקב אוחיון את הזר בשם ארגון 'יד-לבנים'. שלום שושי הניחה את הזר בשם ארגון האלמנות והיתומים ותא"ל דוד סער-סלמה, הניח את הזר בשם צה"ל וכוחות הביטחון. סנ"צ אתי מאירסון הניחה את זר משטרת-ישראל ושב"ס ושמשי פולק, הניח את זר נכי צה"ל.

הזר האחרון הונח על-ידי איציק בלה, ראש המועצה-המקומית בפועל ולאחריו נורה מטח של ירי-כבוד. כעבור 27 דקות מאז הישמע הצפירה, תם ונשלם הטקס.

התצלומים באדיבות עמותת "זמארין"- תרבות, פנאי ותיירות זכרון-יעקב.

#זכרונים #טקס #זכרוןיעקב