חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

ארבעה אתגרים למתמודדים בבחירות


מרגע פרסום גיליון זה של "זכרונים", נותרו בסך-הכל 48 ימים עד 'יום הבוחר' בזכרון-יעקב, זמן קצר למדי למערכת-בחירות, שאמורה אמנם להתמקד במועמדים הרואים עצמם ראויים לנהל בשנתיים-וחצי הקרובות את המושבה, אבל מספיק זמן על-מנת לבחון מקרוב את עמדותיהם בייחס לנושאים החשובים ביותר אשר מצויים כאן על סדר-היום הציבורי.

ברור ומובן שתנאי-הסף לזכות באמון הציבור, מתמקד באותם מרכיבים האמורים לאפיין כל ראש רשות-מקומית: יושרה, הגינות, שיקול-דעת, ניתוק מוחלט מגורמי הון-ממון-שלטון, יכולת לניהול מקצועי וחסר פניות של 500 עובדי המועצה (המסורים והנאמנים!) , יכולת לקבל ביקורת מבלי להשיב כלפיה בהתלהמות ובטינה אישית.

מי שאינו 'מצויד' בכל אלה, חבל על זמנו וכספו ואפשר גם להוסיף ארשת-פנים נעימה וייחס של כבוד לזולת, אלה מעולם לא הזיקו.

אבל מעבר ל'תנאי הסף' הללו, נראה כי יש לנבחר/ת לפחות 4 אתגרים חשובים, להתמודד עמהם:

תקציב/כסף/גרעון- לא בטוח שמישהו באמת יודע, עד כמה חמור מצבה הכספי של המועצה-המקומית זכרון-יעקב. התושבים המשלמים מיסים ואגרות, ראויים לקבל נתוני-אמת ולצידם, תכנית-פעולה מציאותית ומעשית, כיצד להיחלץ מהבור-הכספי אליו הביאו את המושבה.

בטחון-אישי- אחרי כל הדיבורים, ההצהרות, התכניות והייאוש, מחוסר-האונים של משטרת זכרון-יעקב, מותר לתושבים לקוות כי הנבחר/ת הבא, ישים קץ להפקרות השוררת כאן בתחום הפריצות, הגניבות וחוסר הביטחון-האישי. חשוב שזכרון-יעקב תפסיק להיות מופקרת ונתונה לחסדיהם של גנבים, פורצים ושאר 'צדיקים'.

חינוך-מערכת החינוך במושבה לא סבלה אמנם מסוג של קטסטרופה, הידועה ממקומות אחרים בארץ ועל מי שיעמוד בראשות המועצה המקומית, מוטלת אחריות כבדה לפחות לשמור על הקיים. אבל בתוך כך, הגיע הזמן לפעולות-מנע מתוכננות וליוזמות, למגר את תופעת האלכוהוליזם בקרב בני-הנוער, כמו גם את גיוסם של יותר תלמידים לפעילות למען הקהילה ובכלל זה בייחס לקשישים, בודדים ונכים.

שקיפות בניהול- הגיע הזמן לפתוח את כל החלונות, להפסיק להסתיר מידע שמגיע לכל הציבור לקבל ו'למדר' מי שאינו מזוהה עם תומכי ראש-הרשות. קיימת ציפייה גדולה לעידן חדש, למשב-רוח מרענן בתחום חשוב ורגיש זה והדרך עוברת בנכונות לחשוף הכל ולהציג לעיני התושבים, גם את מה שאולי לא מוסיף כבוד למועצה.

יש עוד רשימה של נושאים ואתגרים, חלקם ממילא מעוגן בחובת המועצה כלפי תושביה (זבל, גזם, גינון, נקיון ושוב נקיון ועוד נקיון), אבל נראה כי אם מי שיישא בעוד 48 ימים באחריות לניהול המושבה, יעמוד בארבעת האתגרים הללו, נדע שבחרנו היטב!

#זכרונים #בחירות #זכרוןיעקב