חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

יריד-העתיקות הותיר אחריו גל ענק של אשפה!


גילה קרן, תושבת זכרון-יעקב מרחוב-הרצל, צעדה בבוקרו של החג-השני, שביעי של פסח, מביתה וכאשר הגיעה ל'גן-טיול' חשכו עיניה: המתחם כולו נראה כמו מצבור ענק של זבל והשטח היה מכוסה כמויות ענק של פסולת, קרטונים, נילונים, שאריות-מזון וזוהמה מכל סוג. גילה נחרדה נוכח המראה המחריד שניגלה לעיניה, אבל החליטה לא לעבור על כך לסדר-היום והחלה לגלות תושייה מעשית: היא הזעיקה ל'גן טיול' את משטרת זכרון-יעקב וכעבור דקות אחדות, הגיעה למקום ניידת מתחנת-המשטרה המקומית ובה שני שוטרים.

השוטרים ההמומים, נוכח המראה הקשה, החלו לצלם את כל רחבי הגן והנציחו את הזוהמה, אולי מתוך כוונה לתעד את המתחם הציבורי, על-מנת לנקוט צעדים נגד האחראים על הזוהמה.

אלא שגילה קרן לא הסתפקה במשטרה. בדרך-לא-דרך, הצליחה להשיג את מספר הטלפון של יואל שגיא, איש מחלקת-התפעול של המועצה-המקומית, בשעת בוקר מוקדמת של יום-החג, סיפרה לו במה דברים אמורים וכאשר שמעה ממנו כי בכוונתו לשגר למקום פועל-ניקיון אחד, הצליחה לשכנע אותו, כי מדובר בעבודה הדורשת לפחות 5 פועלי-ניקיון וכי אדם אחד לא יספיק.

שעה קלה לאחר מכן, נענה יואל שגיא לדרישותיה ול'גן-טיול' הגיעו 5 עובדים ובסיוע 4 עגלות רתומות לטרקטור של המועצה, עמלו עוד שעה ארוכה ומתישה, עד שעלה בידיהם לסלק את כמויות האשפה האדירות ולנקות את 'גן טיול'. רק מי שראה את הגן בשעות של ערב-החג, יכול היה להתרשם למחרת בבוקר, מעבודת הניקיון היסודית שבוצעה בו למחרת בבוקר, בזכותה של גילה קרן.

" כשהגעתי לכאן, ממש נחרדתי " סיפרה גילה ל"זכרונים" כשהיא עדיין נרגשת:" כמות הלכלוך, הזוהמה והאשפה שנותרו כאן, אחרי שהתפזר אירוע 'יריד העתיקות' שנערך בגן בחול-המועד, הייתה פשוט מזעזעת! יש לי אורחים מחו"ל והתביישתי שיראו את ההזנחה הזאת ומי יודע מה יחשבו עלינו?! לכן עשיתי את מה שנדרש היה לעשות ואני מקווה שהאחראים על הביזיון הזה, יתנו את הדין!".

יצוין כי במשך יומיים וחצי, אכן התנהל ב'גן טיול' אירוע של 'יריד עתיקות', בו ביקרו אלפי אנשים. האירוע הסתיים בשעות הצהרים של ערב החג-השני ועד שעת כניסת החג, עוד עסקו שם סוחרים בהעמסת שאריות הסחורה שהביאו ליריד, אבל איש לא טרח לנקות את הגן והותיר אחריו ערימות של זבל, פסולת ולכלוך מכל סוג. אלמלא היוזמה הברוכה של גילה קרן, הייתה הבושה הזאת נותרת במקומה עד יום ראשון בבוקר ועל כך היא ראויה לישר-כוח גדול נוכח גילוי אזרחות למופת!.

#זכרונים #אשפה #זכרוןיעקב