חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

עימות בין הורים להנהלת "תיכון המושבה"


הפגנת הורים לתלמידי בית-הספר "תיכון המושבה", התקיימה בשעות הבוקר של יום ראשון השבוע, מול המוסד בו לומדים הילדים האמורים לצאת בקרוב ל"מסע לפולין". ההפגנה הזאת מהווה שיא במחאה של חלק מההורים נגד הנהלת "תיכון המושבה", אשר לדבריהם החליטה לא לאפשר לאחד ממחנכי בית-הספר לצאת ל"מסע לפולין" ועל רקע זה, אף נשמעו דרישותיהם של תלמידים, לא לנסוע לפולין, כל עוד תעמוד ההחלטה הזאת בעינה והמחנך שלהם, מיכאל ריינהרץ, יישאר בארץ.

מאחורי הסערה הזאת, עומד עימות שכלל אינו קשור ל"מסע לפולין" ובמרכזו מדיניות הנהלת "תיכון המושבה", בכל הקשור לנושאים הקשורים לניהולו של בית-הספר.

ל"זכרונים" נודע כי עקב חילוקי דעות בין המחנך לבין הנהלת בית-הספר,הודיע המחנך כי לאור זאת, בדעתו לא לצאת עם תלמידיו לפולין. הנהלת בית-הספר קיבלה את בקשתו ומינתה מישהו אחר במקומו למסע המתוכנן. המחנך התחרט עד מהרה על דבריו, והודיע להנהלה כי הוא חוזר בו מדבריו, אלא שהובהר לו כי איחר את המועד וכבר נמצא לו ממלא-מקום למסע.

מרגע זה צבר העימות תאוצה גדולה והדבר הגיע לידיעת ההורים, שהחלו בהתארגנות למחות על החלטת בית-הספר, להשאיר את מחנך ילדיהם בארץ. התכתבויות ומסרים קשים שהועברו ברשתות-החברתיות, ייצרו עד מהרה התנגדות להחלטת בית-הספר, והוחל בניסיונות ללחוץ על ההנהלה לחזור בה מהחלטתה ולהוציא את המחנך מיכאל ריינהרץ עם תלמידיו לפולין.

בשעות הבוקר של יום ראשון השבוע, נערכה כאמור הפגנה של חלק מההורים, בדרישה שהמחנך אכן ילווה את תלמידיו ל"מסע לפולין".

בינתיים נודע כי הפיקוח במשרד-החינוך תומך בהחלטת הנהלת "תיכון המושבה" ואף מגבה אותה.

פנינו לראש-המועצה, אלי אבוטבול, לקבל את תגובתו בנושא, אולם עד סגירת גיליון זה, לא נענינו.

#זכרונים #הפגנה #זכרוןיעקב