חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

בג"צ נענה לבקשת המועצה


השבוע הגישה המועצה-המקומית זכרון-יעקב לבג"צ, את העתירה נגד מבקר-המדינה, כפי שפורסם לראשונה ב"זכרונים" ובתוך כך, ביקשה מבית-המשפט העליון, צו-עיכוב לביצוע התשלומים שקבע המבקר כי ינתנו לעובדים, שזכו לקבל ממנו צו-הגנה. בית-המשפט העליון, בשבתו כבג"צ, נענה לבקשת המועצה-המקומית וביקש ממבקר-המדינה להגיש את התייחסותו לסוגיה, עד 17 בחודש זה.

כזכור החליטה המועצה-המקומית זכרון-יעקב, לעתור לבג"צ נגד החלטת מבקר-המדינה, לשלם לעובדים סכום של 1 מיליון ש"ח פיצויים ובכך לסיים את פרשת העובדים, שזכו לקבל צו-הגנה בגין היותם 'חושפי שחיתות' לכאורה.

ראש-המועצה, אלי אבוטבול, טען בישיבתה האחרונה של מליאת-המועצה, כי מחובתה הציבורית של המועצה לעתור לבג"צ, נגד החלטת המבקר לחייב אותה לשלם לעובדים הללו סכום כסף כה גדול, שאינו עומד בשום אמת-מידה ציבורית.

במקביל לעתירה, ביקשה כאמור המועצה צו-עיכוב ביצוע, לגבי התשלום המסתכם במיליון ש"ח לעובדים ובג"צ אכן נענה לבקשה וקבע כי עד 17 בחודש זה, חייב מבקר-המדינה להגיש את תגובתו לבית-המשפט.

בעתירה שהגישה כאמור המועצה, נטען בין השאר כי המועצה חולקת על קביעותיו של המבקר הנכבד ועל "התעלמות המבקר מראיות רבות שהציגה המועצה בפניו".

בנוסף קובעת המועצה בעתירתה, כי קביעת המבקר את הסכום אותו אמורים העובדים לקבל הינו "פיצוי קיצוני ובלתי סביר בסך 36 משכורות ועוד 12 משכורות לעובדת אחת" וכי בעצם מדובר ב"סנקציה כספית העולה כדי עונש כבד" נגד המועצה".

כבוד השופט י.דנציגר כתב בהחלטתו כי "ניתן צו-ארעי כמבוקש עד להכרעתי בבקשה למתן צו-ביניים" ועכשיו ממתין כאמור ל-17 בחודש, עת אמור המבקר להגיש לבג"צ את התייחסותו.

#זכרונים #בגצ #זכרוןיעקב