top of page
חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

עתירה לבג"צ נגד מבקר-המדינה!

המועצה-המקומית זכרון-יעקב הגישה השבוע עתירה לבג"צ, נגד מבקר-המדינה, בכל הקשור לקביעותיו בייחס לעובדי-המועצה, שזכו לקבל ממנו צווי-הגנה כ'חושפי שחיתות' לכאורה ועל החלטתו לחייב את המועצה-המקומית, לשלם להם פיצויים בסכומי כסף, שלדעת המועצה, מוגזמים ואינם סבירים.

"יש לנו חובה כלפי עצמנו ובעיקר כלפי הציבור, להביע את התנגדותנו להחלטות שקיבל מבקר-המדינה, שעם כל הכבוד הראוי, נראה לנו שהחלטותיו אינן ראויות ולא עומדות במבחן הציבורי" אמר ראש המועצה-המקומית, אלי אבוטבול, במהלך ישיבת המליאה שהתכנסה השבוע.

אבוטבול דיבר בהתרגשות רבה בעניין זה ועד מהרה התקיים באולם-הישיבות עימות קולני בינו לבין חברי האופוזיציה, מאיר ואנונו ועמיתו זיו דשא.

" לפני כשנתיים, פנו שני עובדי המועצה למבקר-המדינה, בכתב ידם ועל רקע דו"ח של מבקרת-המועצה עו"ד הילה כהן,הלינו נגדי על אי-סדרים שנתגלו כביכול במועצה ועל דברים נוספים שלא היו מעולם" אמר אבוטבול "הם התלוננו על שסללתי כביכול כביש-גישה לבית הורי, על עסקים שנתתי כביכול למקורב שלי ללא מכרז ועוד ועוד עלילות-שווא. בסופו של דבר התקבל מסמך ממבקר-המדינה ובו נקבע כי לא נמצא אף לא מימצא עובדתי אחד!".

אבוטבול המשיך, בהתרגשות ניכרת בדבריו ואמר:" לשני העובדים האלה הצטרפה עוד עובדת שקיבלה טובות-הנאה, שיקרה, וזייפה, יחד עם בן-דודה ואחרי דו"ח המבקר, התפטרה מהמועצה! המבקר סירב לאפשר לנו להזמין אותה לברור, בטענה שהיא כבר התפטרה. עובד אחר שיקר ורימה את המערכת בהצהרות כוזבות על ימי-מחלה, בעודו עובד במקום אחר, בדיוק באותם ימים בהם היה כביכול חולה. העובד השליש מתגורר בראש-פינה ונהג להוציא ימי-מחלה קבועים, מרופא שהוא חמו ומתגורר 45 ק"מ מראש-פינה! הוא נסע ברכב של המועצה-המקומית למרחק של 80 אלף ק"מ, מבלי לבצע טיפולים ברכב כמתחייב בחוק ובסופו של דבר נאלצנו לשלם 10 אש"ח למנוע חדש".

בשלב הזה פרץ וויכוח סוער בין אבוטבול לבין חברי האופוזיציה, מאיר ואנונו וזיו דשא שתקפו אותו על כך ש"אתה תוקף אנשים שלא נמצאים כאן" ועל כך ש"אתה גרמת לאנשים האלה להגיע למצב אליו נקלעו והורדת מהם את כל סמכויותיהם". השניים אמרו לראש-המועצה כי "אדרבא, תגיש עתירה לבית-המשפט ונראה מה הוא יחליט!".

אלי אבוטבול:" אתם מנסים לקדם את זעקתם של האנשים האלה, כשהמועצה צריכה לשלם להם, על-פי החלטת המבקר,41 משכורות, אחרי שנה-וחצי של עבודה בסכום כולל של מיליון ש"ח!".

ואנונו ודשא:"אתה גרמת לכך ומתעלם ממה שהמבקר כתב בדו"ח שלו!".

מבקרת הפנים של המועצה, עו"ד הילה כהן, ביקשה להבהיר כי "העובדים זכו לקבל צוי-הגנה ממבקר-המדינה, על בסיס העובדה לפיה שכנעו את המבקר, כי הגישו את תלונותיהם בתום-לב, אבל בשום מקרה לא נמצאה בתלונות שלהם שום שחיתות! בין טיוטת הדו"ח הראשוני שהכנתי, לבין הדו"ח הסופי, יש פערים שנובעים מהליך בדיקת החומרים והעדויות ונכון שבדו"ח הסופי נתגלו ליקויים בעבודת המועצה, אבל לא שחיתות ולא שום דבר פלילי! אני בהחלט סבורה שמבקר-המדינה כשל ופעל בצורה מוטה!".

ראש-המועצה פנה לחברי האופוזיציה וביקש מהם לא לערב את מנהלי המחלקות של המועצה:" הם לא אנשים פוליטיים, אלא אנשי מקצוע מסורים שנמצאים מחוץ למשחק-הפוליטי ואני מבקש מכם לא לרדת לרמה האישית, הם לא תמונה הזאת!".

בסופו של דבר הסכימו חברי האופוזיציה, כי ההצעה-לסדר, שהגישו בנושא זה אמנם תרשם, אולם גם הם הביעו את תמיכתם בהחלטה להגיש את העתירה לבג"צ ולהמתין להחלטתו הסופית, תהא אשר תהא.

#zfrubhog #hrvzfruihgec

bottom of page