חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

נטע בסוק, נועם ברוש ויואב קידר- מנצחי תחרות הנואם הצעיר!


תחרות הנואם-הצעיר, מטעם ארגון "רוטרי" בזכרון-יעקב, ננעלה ביום שני בלילה, עם הכתרתם של שלושה זוכים מאושרים: נטע בסוק, תלמידת כיתה-ה' מבית-הספר הממ"ד 'יעבץ', נועם ברוש, תלמידת כיתה-ח' מבית-ספר 'החורש' ויואב קידר, תלמיד כיתה-י' מבית-ספר 'תיכון המושבה'.

השלושה נקבעו על-ידי חבר-השופטים כנואמים -הצעירים המוצלחים ביותר בתחרות, שנערכה באולם 'בית ניר' והם עתידים להשתתף, כבר ביום שישי הקרוב, בתחרות-אזורית בבנימינה.

תחרות הנואם-הצעיר, נערכה ביוזמת ארגון "רוטרי" בזכרון-יעקב, זאת השנה השמינית. אחרי הופעה של מקהלת ביה"ס 'יעבץ', בניצוחה של אפרת ברקוביץ, התקיים באולם המלא והגדוש, 'טקס רוטריוני' קצר, בהשתתפות נשיא-המועדון מיקי לב-רון, גבי שליט ואברהם צאירי ואז החלה התחרות, בין תשעה התלמידים, בהנחייתה של יעל הרשקוביץ.

המתחרים בחרו, כל אחד, את נושא הנאום, מתוך רשימה של נושאים שהוצעה להם והתשעה התמקדו בתחומי הרובוטיקה, האופניים-החשמליים, ההתנדבות, הערבות-ההדדית והלגליזציה של סמים לצרכי רפואה.

על-פי כללי התחרות, ניתנו לכל נואם-צעיר 5 דקות, במהלכן נדרש להציג את הנושא בו בחר. כל מתחרה אמור היה גם לעמוד בקריטריונים נוקשים של התחרות ובהם מבנה-לוגי של הנושא, צורת ההגשה, הקשר עם המאזינים, מיצוי הנושא והעברת המסר בזמן המוקצב.

התחרות התקיימה בין תלמידי 3 שכבות שונות ונטלו בה חלק, משכבת כיתות-ה': שירה מילר מבית-ספר 'החיטה' נטע בסוק מבית-הספר 'יעבץ', שייאן להב, מבית-הספר ניל"י.

שכבת כיתות ז-ח כללה את נועם ברוש, מבית-ספר 'החורש', עמיעד הרן, מבית-ספר 'החיטה', בת-עין גלבר, מבית-ספר 'פלך' ואלון נמליך, מבית-הספר הדמוקרטי 'קשת'.

את שכבת כיתות י-יב' ייצגו תאי ברמלי מבית-הספר הדמוקרטי 'קשת' ויואב קידר, מ'תיכון המושבה'.

חבר השופטים הורכב בתחרות מגב' זיוה רון (יו"ר), מפקחת כללית במשרד-החינוך במחוז-חיפה, ד"ר מרים פנויאן, מנהלת מחלקת-החינוך במועצה-המקומית, גב' דגנית פישביין, קצינת ביקור-סדיר במועצה-המקומית ומר שלמה בורלא, אשר כיהן כמשקיף.

במהלך התחרות שולבה הופעתה של להקת "מיוזיק סקול" מבית-הספר 'החורש' ולאחר שעה ארוכה, הוענקו תעודות-הוקרה והשתתפות למשתתפים, לחבר-השופטים ולצוותים החינוכיים של בית-י-הספר, שעמלו מאחורי הקלעים להכנת המתמודדים לתחרות.

בסופו של דבר הכריזה יו"ר חבר-השופטים כי "הייתה לנו בחירה קשה מאוד" ואז נקבעו כאמור הזוכים בתחרות: נטע בסוק,

בזכות נאומה בנושא הרובוטים, נועם ברוש, על נאומה בנושא ההתנדבות ויואב קידר, בזכות נאומו המרשים בנושא האופניים-החשמליים.

הגדילה לעשות התלמידה הזוכה נועם ברוש, אשר הצהירה, במחווה יוצאת-דופן, כי היא תורמת את הפרס הכספי בו זכתה, לקול תשואות הקהל.

האירוע המושקע והמאורגן על-ידי חברי מועדון "רוטרי" בזכרון-יעקב, הסתיים בשירת ההמנון-הלאומי וכל מי שנכח באולם, הלך הביתה בהרגשה טובה ומעודדת,

נוכח בני-הנוער בהם התברכה זכרון-יעקב!

יואב קידר

נטע בסוק

#זכרונים #צעירים #זכרוןיעקב