חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

להחרים את המחרימים!


השבוע דובר רבות על הצעת-החוק של השרה מירי רגב, להטיל קנסות כבדים על מוסדות תרבות שיסרבו להופיע במקומות מסויימים ובכלל זה, במה שמוגדר בפי 'אבירי חופש הביטוי' כ"שטחים הכבושים". לא צריך להתרגש יותר מידי מן המחאה הקבועה, של מי שמתנגד באופן עקרוני לכל דבר ועניין הקשור להשקפת-עולם שאינה שלו וזועק חמס על כל מה שנראה לו יהודי, ציוני, ימני ופטריוטי. קיימת עדיין גילדה של אנשים, אשר מזה שנים מטיפים לחופש הביטוי, בתנאי כמובן שמדובר רק בביטוי דעותיהם ומכנים כל דעה אחרת כביטוי לפשיסזם . הגלרייה הזאת נטועה היטב במוקדי התרבות הישראלים, היא מצויה גם בתחנת-השידור הצבאית גלי צה"ל, בה יכול שדרן להשוות בין אימהות יהודיות-שכולות לבין נשים ערביות הגאות בבניהם המרצחים... יש לגילדה הזאת מאחזים גלויים ונסתרים בכל מרחבי התקשורת הכתובה (עיתון "הארץ-לא-שלנו") והמשודרת (ע"ע ערוצים 10-2 לבחירתכם) והם מנצלים היטב את תפקיד הקוזאק-הנגזל בזעקות-שבר, נוכח מדיניות החותרת לחזק את יסודות התרבות היהודית-ישראלית-ציונית, בכל מקום ובכל תנאי.

תארו לעצמכם למשל שהתזמורת הפילהרמונית של לונדון, הייתה מסרבת להופיע בצפון-אירלנד, או אפילו בסקוטלנד (או להיפך) משום שמדובר בחלקות ארץ המתנגדות למלכה הבריטית!

ועוד משהו 'בקטנה': כאשר התקיים 'דיון' בדבר הכוונה לא לתמוך בהצגות, סרטים או אומנויות אחרות, המביעות התנגדות לקיומה של מדינת-ישראל, או חותרות תחת קיומה של מדינה יהודית, הזדעקו כל אותם 'אבירי התרבות' בעיני עצמם, ומחו בקול גדול נגד הפגיעה בדמוקרטיה.

אין דבר, לפחות עכשיו תהא להם סיבה אמיתית לרחם על עצמם, כאשר יסרבו למשל להופיע באריאל ויאלצו לשלם מכיסם את הקנס שרוצה להטיל עליהם מירי רגב ובצדק!,ׂ

עכשיו צריך להחרים את המחרים...

#זכרונים #תרבות #זכרוןיעקב