חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

עלות הגשר להולכי-רגל 2.6 מיליון ש"ח


מליאת המועצה-המקומית זכרון-יעקב אישרה בישיבתה האחרונה סכום של 160 אש"ח נוספים להשלמת מימון העבודות עבור גשר הולכי-הרגל שמעל דרך-רבין ובכך הגיעה העלות הכוללת להצבת הגשר, על כל מרכיביו, לסכום של 2,638,000 ש"ח.

לדברי ראש-המועצה, אלי אבוטבול, מדובר בכ-600 אש"ח פחות מאשר תוכנן בתחילת הפרויקט.

חברי האופוזיציה זיו דשא ומאיר ואנונו טענו כי מרכיב הפיקוח על העבודות לא נלקח בחשבון, מה שמייקר את העלות הכללית וכי בעצם "מדובר בפיל-לבן ובקושי משתמשים בגשר".

אלי אבוטבול דחה מכל וכל את הדברים וציין כי "מאות תלמידים חוצים כל יום את הגשר הזה בדרכם ל"תיכון המושבה" ולקרית החינוך הממ"ד וחזרה".

המליאה דנה גם בהצעות-לסדר שהגישו חברי האופוזיציה ואשר התייחסו, בין השאר, למערך-כבישים אזורי העלול להשפיע על המושבה . ראש המועצה הבהיר שאין שום תכניות לכבישים העלולים לפגוע בזכרון-יעקב אולם הסכים שהנושא יועבר לבחינתם של אנשי מקצוע בוועדת-התחבורה. אבי הוסמן, גזבר המועצה הסכים לספק את המידע המבוקש על-ידי האופוזיציה, בנושא אישורי התקציבים.

בתשובה לשאילתות שהגישה האופוזיציה, אמרה חברת המועצה צילה רשף כי "המועצה מעבירה באמצעות נציגיה מספר מצומצם של נושאים לייצוג על-ידי עורכי-דין חיצוניים והמקור התקציבי להוצאות משפטיות הינו מהתקציב השוטף של המועצה".

האופוזיציה ביקשה לקבל תשובות גם בכל הנוגע לכביש הכניסה ברחוב קיבוץ-גלויות ב'נוה שרת' ובתגובת המועצה נמסר כי " הנושא הוכנס לתכנית העבודה של מחלקת ההנדסה לשנת 2016 ומטופל על-ידי מהנדס המועצה, מתכנן כבישים ויועץ תחבורה".

האופוזיצייה ביקשה גם התייחסות להסרת השילוט בכניסה המערבית למושבה, סמוך לקיבוץ מעיין-צבי ונענתה כי " סוכם עם הזכיין כי השלטים יוסרו לאחר שיותקנו שלטים חדשים מחוץ לשטח המובנה וזאת לאחר קבלת ההיתר הנדרש" (שכבר הגיע).

המליאה דנה בקצרה גם בדו"ח הכספי לשנת 2014 וזאת לאור טענת חברי האופוזיציה, שהלינו על הגשתו המאוחרת ועל גידול שחל לדבריהם בגרעון ב-5 מיליון ש"ח ועל כך שמצד שני, חלה ירידה לא מובנת בכספי חייבי הארנונה. גזבר המועצה, אבי הוסמן, הסביר כי הגרעון עומד על 40.2 מיליון ש"ח ויש לגביו וויכוח עם המחוז, אולם מאחר שנעשה שימוש בכספי-פיתוח במשך 20 שנה, נדרש הסדר בעניין זה ועם השגתו ימחק הגרעון המדובר. ראש-המועצה הטעים כי "אין שום מחיקת חובות לחייבים".

הישיבה שהתנהלה באווירה טובה ועניינית דנה בעוד שורה של נושאים והחליטה כי:

*יוקצו 30 אש"ח לקבוצת הכדורסל של בנות זכרון-יעקב, שהעפילה למשחק גמר גביע-המדינה.

* אושרה הקצבת 5000 ש"ח לארועי 'הקפות שניות' לעמותת 'אהל חנה'.

* אושרו 35 אש"ח כהשתתפות המועצה בהענקת מלגות לסטודנטים מטעם ארגון 'רוטרי' המקומי.

* אושרה תמיכה לתלמידים ממשפחות קשיי-יכולת האמורים להשתתף ב'מסע לפולין', הן במסגרת בית-הספר והן במסגרת תנועת 'הנוער העובד והלומד'.

* אושר מימון רכישת שמיכות ותנורים לנזקקים מטעם מחלקת הרווחה.

*נוכח השריפה שפרצה לאחרונה בבית-הספר החרדי לבנות, אושרו 25 אש"ח למימון ביצוע עבודות הניקיון והחזרת המצב לקדמותו בכיתות שנשרפו. אגב כך התברר כי מקור הדליקה לא ידוע וכי המבנה לא היה מבוטח.

#זכרונים #גשר