top of page

    כמה גשם ירד ?

השבוע  ירדו בזכרון-יעקב 38 מ"מ גשם ובסך-הכל הצטברו 142 מ"מ גשמי-ברכה.

מוזמנים לבקר באתר המיוחד של "כרמים":

WWW.KRAMIM.CO.IL

 הזמנות להרצאה המרתקת שכבר זכתה לתגובות נלהבות אפשר לבצע בדוא"ל: 

DAVID_KRAMIM@WALLA.CO.IL

    דבר  הזכרונים

 להחרים את סרבני-הגיוס !

 חפשו אותנו ב'פייסבוק'

   הכתובת שלנו לתגובות :

DAVID_KRAMIM@WALLA.CO.IL

 בשבוע שעבר התפרסם בקול תרועה גדולה מכתבם של מספר תלמידים, שהודיעו כי אין בכוונתם להתגייס לצה"ל וזאת מתוך כך שאינם רוצים לשרת ב'צבא כיבוש' על כל המשתמע מכך.

המכתב זכה לכותרות מיותרות ושיחזר את אותו מעשה שכבר נודע בזמנו כ'מכתב השמיניסטים'. התקשורת הארצית חגגה כמובן את האירוע 'הדרמטי' והנערים האומללים זכו במנת-יתר של פרסום.

על רקע זה ראוי להבין כי התלמידים 'הסרבנים' לא אשמים בשטות הזאת, הם הביאו לידי ביטוי את החינוך ואת שטיפת-המוח מהבית. כשהורים מסיתים את ילדיהם נגד המדינה (ואחר-כך מעודדים אותם למצוא 'קוטג' זול בברלין), אין מה לבוא לבני הטיפש-עשרה בטענות, כי זאת האווירה עליה גדלו בבית, בתמיכה של הוריהם.

העניין הוא שמדינת-ישראל השכילה משום מה, להשלים עם התופעה הזאת ועוברת עליה לסדר-היום, כאילו מדובר רק במחאה לגיטימית ובשם קדושת הדמוקרטיה וחופש-הביטוי, מתעלמת המדינה מהפרה בוטה של הסכם חוקי בינה לבין תושביה.

מי שמסרב לשרת בצה"ל, בין שמדובר בנערים מוסתים מבית ובין שמדובר ב'חרדים', צריך היה כבר מזמן לדעת, שמדובר במחיר שעליו לשלם למדינה ובמיוחד לכל אלה הנושאים על כתפיהם את המשימה המסוכנת של הגנה על חייהם, בעודם משתמטים.

הגיע הזמן, אחרי 70 שנות עצמאות, לחלק מחדש את הקלפים ולקבוע כי 'נשברו הכלים ולא משחקים' וכי מי שמסרב לשרת בצה"ל, לא ראוי ואינו זכאי לקבל מהמדינה זכויות כלשהן, מאחר שאינו מוכן לעמוד בחובות.

הגיעה העת לפרוע מהסרבנים החילוניים ו'החרדים' גם יחד, את השטרות ולקבוע למשל כי, סרבן-גיוס לא יקבל דרכון-ישראלי, לא יוכל להוציא רישיון-נהיגה, לא יקבל תמיכה מהביטוח-הלאומי, תישלל ממנו כל קצבה מטעם המדינה, לא יוכל ללמוד בשום מוסד אקדמאי, שחלק מתקציבו מגיע מהקופה הציבורית של המדינה וכמובן לא יוכל לעבוד בשום מוסד או ארגון של המדינה.

בתוך כל אלה אין לאפשר ל'סרבנים' את הזכות לבחור לכנסת או לרשות-המקומית.

 

צריך להבהיר כי לא מדובר חלילה בסוג של ענישה, אלא בסך-הכל ביישור-חשבון, כלומר: אם אתה לא מוכן לעמוד בהתחייבות שלך למדינת-ישראל, זאת זכותך ובחירתך, אבל בדיוק באותה המידה אין המדינה חייבת לך דבר וחצי-דבר!.

היחידים שיכולים להיות פטורים משירות צבאי או לאומי, הם אלה שסיבות רפואיות מונעות מהם את הדבר, או אזרחי-ישראל הערבים. כל השאר אמורים לעמוד בהסכם, המעניק להם זכויות לצד חובות והגיע הזמן שישראל תגבה את חובותיה ממי שמסרב להיות שותף פעיל להגנה על קיומה.

המהלך הזה לא יתרחש, למרות שלטעמנו הוא מוצדק ונדרש, בעיקר משום שמדובר בהתחשבנות פוליטית צרת אופקים, אבל מי שבכל זאת יתעקש להצביע לכנסת הבאה, ראוי שידרוש מנציגיו להסדיר סוף-סוף את העיוות החברתי המפלה בין תושבי ישראל.

             התחדשות

 לאחר שנתיים של פעילות ברוכה, החליטה מערכת 'זכרונים' להתחדש ולשנות את הפורמאט שלה.

לצורך כך תפסיק המערכת את הפקת 'זכרונים' למשך כחודש ימים ותשוב בע"ה במהדורה מחודשת ביום חמישי טז' שבט תשע"ח ה-1 בפברואר 2018.

המערכת מודה לקוראים הנאמנים של 'זכרונים' על הסבלנות ומבטיחה להופיע שוב בפורמאט משופר.

         דוד-מוריס  בר-יוסף

 הזמינו הרצאה מיוחדת על פרק מדהים בתולדות המושבה !

 DAVID_KRAMIM@WALLA.CO.IL

כתיבת סיפרי הנצחה ומשפחה על-ידי "כרמים" טלפון: 0544608896

כל הזכויות שמורות ל"כרמים- מרכז התיעוד והמידע" בזכרון-יעקב

bottom of page